A Ulusal Ekip, Ermenistan’la berabere kaldı
UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Kümesi beşinci çabasında Stefan Kuntz idaresindeki A Ulusal Ekibimiz ile Oleksandr Petrakov’un grubu Ermenistan, İtalyan hakem Daniel Orsato’nun düdük çaldığı maçta Yeni Eskişehir Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.
Mücadele 1-1’lik eşitlikle sona erdi.
Konuk grubun golü 49. dakikada Artak Dashyan’dan geldi. Ulusal kadromuzun golünü ise 88. dakikada Bertuğ Yıldırım attı.
Bu sonuçla Türkiye, puanını 10’a çıkardı. Ermenistan ise 7 puana çıktı.
Grubun bir sonraki haftasında Ermenistan, Hırvatistan’ı konuk edecek. Türkiye ise haftayı BAY geçecek. Ulusal kadromuz bir sonraki maçını 12 Ekim’de Hırvatistan ile oynayacak.